piątek, 1 lipca 2016

Pierwsze wrażenia TSG Advanced Carbon i 100% Strata

Cześć ;)

Z tej strony Wojtek. Dzisiaj będzie coś z głową, a dokładnie pierwsze wrażenia z użytkowania kasku TSG Advanced i Gogli 100% Strata.

 photo IMG_4732_zpsae5gp5de.jpg

Dlaczego w ogóle zmieniłem stary kask? Przecież go lubiłem, był wygodny i chronił bardzo dobrze... Był też ciężki i duży. Nadarzyła się okazja do wymiany i stary Ozone FMX ( no nie taki stary bo roczny ) został zamieniony na TSG Advanced Carbon. Pierwsze, co zauważyłem po otwarciu pudełka to był brak pokrowca na kask, który znalazł się w zestawie z Ozonem. Wraz z TSG dostajemy tylko dwa kawałki gąbki, którymi możemy dopasować gąbki tak, by lepiej przylegały do głowy. Dobra no to zakładam go na głowę i... kask pasuje idealnie pomimo rozmiaru S 53-56cm ( mój obwód głowy to 55,5-56cm ), na początku wydaje się dość ciasny ale po pierwszym dniu na trasie wszystko ładnie się ułożyło. 

 photo IMG_4735_zpsurkk8vz3.jpg


Panowie z TSG sprytnie rozwiązali sposób mocowania poduszek policzkowych na magnesach. Wkładka jest wyciągana, można ją wyprać bez problemu. 
 photo IMG_4742_zpsusgxel4k.jpg
 photo IMG_4745_zpsndr3mpg1.jpg

Kask jest bardzo przewiewny, dzięki 15 otworom wentylacyjnym oraz kanałom w piance wewnątrz skorupy powietrze bez problemu przepływa przez kask chłodząc naszą łepetynę całkiem sprawnie.

 photo IMG_4734_zpsicuqmgqj.jpg

To teraz kilka słów o samych goglach. Poprzednio miałem Foxy Main i wymieniłem je z powodu ich trwałości- po roku użytkowania gąbka się rozwarstwiła i zaczęła kruszyć... masakra. Kupiłem 100% bo znajomi mają je i sobie chwalą. I faktycznie jest co chwalić. Jakość wykonania jest na prawdę bardzo dobra, pole widzenia większe niż w Mainach i parują mniej niż Foxy- jak na razie same plusy. Zobaczymy w jakim stanie będą pod koniec sezonu, a zapowiada się dość intensywnie. 

Podsumowując, kask jak i gogle uważam za zakup trafiony i opłacalny- o ile kask to kwestia dość indywidualna tak gogle mogę polecić każdemu kto waha się pomiędzy 100% a Foxami albo innymi, brałbym 100%. 


Kask TSG Advanced Carbon 
Plusy:
 -przewiewny,
 -lekki, waga w rozm. S ok. 970g,
 -rozmiary kasku nie przerażają
 -ciekawie rozwiązany system mocowania poduszek,
 -całkiem nieźle wykonany...
Minusy:
 -...ale czasami skrzypi, a to wkurza,
 -system zapinania D-ring jest dużo mniej wygodny od tego zastosowanego w Ozonie FMX

Gogle 100% Strata:
Plusy:
 -duże pole widzenia,
 -dobrze wykonane,
 -ładny design,
Minusy:
 - jak na razie żadnych :)

Pod koniec sezonu postaram się opisać jak ten secik sprawował.

Pozdrawiam
Wojtek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz